News Photo

ANKARA TADİLAT HİZMETİ - ÇAYYOLU VADİKENT MAHALLESİ TADİLAT

Çayyolu Tadilat

Vadikent Mahallesi İç Cephe Boyama, Vadikent Mahallesi Dış Cephe Boyama, Vadikent Mahallesi Plastik Boya, Vadikent Mahallesi Saten Boyama, Vadikent Mahallesi Duvar Kağıdı Uygulama, Vadikent Mahallesi Alçı Sıva, Vadikent Mahallesi Alçı Dekorasyon, Vadikent Mahallesi Mantolama, Vadikent Mahallesi Tadilat Ve Tamirat - Vadikent Mahallesi - CayyoluTadilat.com


MUTFAK DOLABI ÇEŞİTLERİ:

*Suntalam Mutfak Dolabı 

*Haygh Closs :Mutfak dolabı:  mutfak modeli MDF Lam yüzey kaplama kapak modelidir. Hayglass mutfak dolabı ve modeli değişkenlik sağlayan modelleri vardır. Kalitesi olan akrilik gibi çizilmez oluşu klas modeller sıralamasına sokmuştur. Hayglass mutfak modelini uygun fiyat seçenekleri öne çıkaran önemli husustur. Hayglass kapak modeli çizilmez olması ve kiri ve el izini göstermez olması temizliği basit olmasıdır. Özellikle kapakların ve kulpları etrafı ıslak elle tutulduğu zaman kolay bir şekilde kirlenir. Hayglass kapaklı mutfaklar parlak yüzeyi sayesinde temizliği basit olan bir mutfak dolabı modelidir.


*Akrilik Mutfak Dolabı:Özel ve ankastre mutfaklar da kullanılan, Akrilik mutfak dolapları parlaklık ve çizilmez oluşu ve çift bant özelliği ile şık mutfaklar yaratabilirsiniz. Esas olan akrilik kapakların da bir kaç çeşidi vardır. İmalatçı firmalar olarak bizlerin müşteriyi aydınlatmamız, lazım gerekir. Müşterilerimiz için önemli konulardan biride çizilmez, akrilik kapak modeli yaptırmalısınız. Akrilik kapak modeli kalite olarak çokludur. Tercih olarak mutfak dolabınız, akrilik kapaklı mutfak dolabı ise çizilmez akrilik kapak tercih etmelisiniz.
Mutfak dolabı modellerin de genelleme yapacak olursak özellikle parlak yüzey kapak modeli akrilik mutfak modeli tüm mutfak modellerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz, bir modeldir. Ada tarzı mutfak tipi yapmak istiyorsanız, akrilik tam da aradığınız bir mutfak modelidir. Firma olarak tüm yeni akrilik mutfak modellerimizi sizinle paylaşıp istediğiniz modeli özel imalat özel ölçü mutfak tasarımlarınızı imalat yapmaktan gurur duyarız. Akrilik kapak olarak bir normal serisi birde çizilmez modeli vardır. Özkan mutfak firması olarak sizlere sunduğumuz seçenek olarak çizilmez akrilik kapak modelidir. Çizilmez akrilik nasıl anlaşılır sorusu malzemenin üstünde yapıştırılan etiketi belli olmaktadır.


*Mebran Mutfak Dolabı: Uzun yıllar sektöre hizmet veren firmamız, Özkan Mutfak? Modern mutfak modelleri içinde sıkça kullanılan, Membran kapaklı mutfak dolapları ve modeli parlak ve mat renk seçenekleri ile kendisini mutfak modeli olarak kendini değişmeye model seçenekleri ile modern ve özel mutfaklar da kapak modeli kanıtlamış bir modeldir. Membran kapak modeli cauntry tarzı mutfak modeli, ve ankastre mutfak dolabı seçenekleri ile tüm mutfak tasarımların da sıkça kullanılan bir modeldir. Membran kapak modeli son zamanlar da şikayet olarak kaplaması kalkıyor, veya rengi soluyor, diye küçük çapta şikayetler de var lakin membran kapak imalatını ve basım işlerini sağlam ve işinin ehli kişilerle çalışmak her zaman çözüm olacaktır.


*Ahşap Mutfak Dolabı: Masif kapaklı mutfakların sadece göze hitap eden ve istediğiniz modeli ile özel imalat yapılarak tüm modelleri ahşap farkı ile dizayn etmek mümkün olacaktır. Diğer mutfak modellerine nazaran kalitesi ve ağır işçilik sebebiyle masif mutfak dolapları fiyat olarak farklıdır. Klasik modern mutfak modellerin de sıkça tercih edilmesinin açık sebebi amerikan modeli, Country modeli, olarak en çok tercih olarak kullanılmaktadır. Masif ağaçtan oluşan doğal bir ağaç ürünüdür, Mutfak dolabı imalatın da kullanılan, kalitesi yüksek derecede bir modeldir.
Ahşap masif mutfak modelleri küçük mekanlar da alanla sahip evler için en ideal açık mutfak dolabı modeli olarak mekanınıza en uygun mutfak modeli olarak seçim yapabilirsiniz. Masif kapak mutfak modelleri ile küçük evinizde mevcut alanı ve ortamı verimli küçük mutfak olarak kullanabilir, modern bir mutfak dekorasyonu yaratmanıza imkan sağlar. Küçük mutfak alanların en büyük sorunu olan kalın duvarların kapladığı alanlardır. Proje aşamasın da küçük değişikliklerle küçük olan mutfağınızı kullanabilir hale getirebilirsiniz.
Evleriniz de iç dizayn imalatı yapacaksanız, mekanınıza uyacak tasarımı ve amerikan mutfak dolap modelini seçerek küçük mutfağınızı ferahlatabilirsiniz. Mutfak modeli içinde ön sıraları alan masif mutfak dolap modeli günümüzde yerini lake ve özel boyalı mutfaklara bıraktı dememiz bir nevi mümkündür. Eski bir model olan masif kaplama modeli mutfak dolabı zahmetli ve uğraştırıcı bir model olduğundan günümüz de çok rağbet gören bir mutfak modeli idi mevcut modern mutfaklarda tercih edilse de masif kapaklı mutfak modelleri günümüz de özel tasarımlar da tercih edilen bir mutfak modelidir. mekanların en değerli köşesi mutfaklar, Özkan mutfak tasarımları ile çok güzel ahşap mutfak modelleri sizlere doğal ahşap kokusunu mutfaklara getirmektedir.

*Lake Mutfak Dolabı: Zarif ve estetiği kendine özellik kılan, Lake mutfak dolapları her daim ağırlığı ve hoş görüntüsü ile vazgeçilmez bir mutfak modelidir. Ham MDF üzerinde uygulanan parlak ve mat boyama uygulaması ile istenilen rengi uygulama özelliği ile sıkça tercih edilen mutfak modelidir. Lake mutfak modeli özel ölçü ile yapılan bir modeldir. Lake kesinlikle boya esnasında alt astarı polyester astar kullanılmadır. Astarı kuvvetli olan lake mutfak uzun yıllar sizlere hizmet verir. lake mutfak dolabının bir önem arz eden hususu istenilen renkte mat ve parlak imalat yapılmasıdır.

*Country Mutfak Dolabı:Country mutfak dolapları mutfak modellerinde eskiye rağbet geri döndü yani ahşap ve masif tarz ve hoş görünüm mutfaklar ile yine mutfaklara geri dönüş yaptı. Zaten asaleti hiçbir zaman değer kaybetmeyen ahşap ve masif bayanların gözdesi country mutfak dolabları istenilen modeli kapak seçimini kendi tarzınızı yakalamakta siz bayanlara yardımcı oluyor. Özellikle oyma kapak modeli camlı modeli mutfak modelinde tercih edilen modelidir. Şık modern özel tasarımlı mutfaklarda tarz ve model olarak seçim yapmak oldukça zordur. Özel tasarımlar da sıralamak gerekirse lake country masif ve mobilya olarak rengi modeli kendine has bir havası olan bir mutfak modelidir.Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


En çok tercih edilen mutfak çeşitleri granit, mermer ve kuvars olmaktadır. Bu malzemelerin çokça tercih edilmesinde geniş dağıtım alanı ve tecrübeli ustalar etkili oluyor. Granit ve kuvars seçenekleri bütçe olarak aynı aralıklarda yer alıyor. Bu nedenle ürünlerin kendine has özelliklerine bakarak tercihler yapılabilir. Granit tezgahlar büyük ve gösterişli mutfaklarda estetik bütünlük sağlayabilir. Doğal görünümü, şık duruşu ile evlerinizde modern bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Mutfağı küçük olanlar için ise duruşu ve renk uyumu ile kuvars tezgahları tercih edilebilir. Kuvars ürünler daha sağlıklıdır. Sağlamlık açısından da kuvars her ne kadar daha sağlam denilse de üzerine çıkıp eşinizle dans etmeyeceğinize göre granitte sağlamlığı ile tercih sebebi olacaktır.
Ayrıca mutfak tezgahı seçimi esnasında mevcut mutfak dekorasyonuna dahil ediyorsanız, renk seçeneği de çok önemlidir. Hem daha uygun ve ucuz fiyatlı olsun hem de dilediğiniz renk ve desende temin etme seçeneğiniz olsun istiyorsanız laminant tezgah tercihine yönelebilirsiniz. Eğer ki bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz laminant tezgahlardan daha sağlam ama daha pahalı diğer bir seçenekte corian mutfak tezgahı tercih edebilirsiniz.
Dekorasyon uyumu kadar hijyenik şartlarda düşünülmesi gereken diğer bir husustur. Haliyle yemek hazırlayıp, pişirdiğiniz alan burası olduğu için mümkün olan en az mikrop ve bakteri tutan tezgahlara yönelmekte yarar vardır. Üzerinde bakteri oluşumuna izin vermeyen tezgahlar kuvars ve corian tezgahlardır.
Rehberin devamında sizler için yukarıda sıraladığım tezgahlar için belirli kriterlerde her biri için puanlama yapacağım. Böylelikle bir birleri arasında genel bir kıyaslama da yapmış olacağız. Puanlama kriterleri şu şekilde olacak.

  • Görünüm, renk ve desen seçenekleri
  • Maliyet, ortalama piyasa fiyatları
  • Dayanıklılık, ısıya, çizilmelere ve darbelere karşı direnç
  • Kullanım, leke tutma direnci, temizlenme ve düzenli bakım ihtiyacı
  • Satış Değeri, evinize kattığı lüks değeri

… gibi  farklı ana kritere göre 1 ile 10 arasında puanlamaya tabi tutacağım. Fakat burada rehberin giriş kısmındaki notu tekrar hatırlatmak isterim. Yaptığım puanlama tamamen kendi görüşüm olup, basitçe bir fikir vermesi adına hazırladığımı belirtirim. Lütfen incelerken bunu göz önünde almayı unutmayınız.
Mutfak Tezgahı Çeşitleri Puanlı Karşılaştırma Listesi
GörünümMaliyetDayanıklılıkKullanımSatış DeğeriOrt.
Granit4,52,02,53,04,03,2
Kuvars5,04,04,03,54,54,2
Ahşap3,53,02,02,01,02,3
Paslanmaz4,02,03,02,55,03,3
Sabuntaşı5,01,04,04,05,03,8
Mermer3,01,52,02,03,02,3
Kuvarsit3,01,05,05,05,03,8
Corian4,03,03,02,53,03,1
Laminant3,05,02,52,01,52,8
Beton4,02,03,51,52,52,7
Yukarıdaki tabloya göre ortalamada en iyi puanı kuvars tezgah alırken, en düşük puanı ise ahşap tezgah alıyor. En pahalı tezgahlar sabuntaş ve kuvarsit iken en ucuz tezgah laminant tezgahlar, en dayanıklı tezgah kuvarsit iken kullanım açısından en rahatı sabuntaşı tezgah oluyor. Aynı şekilde kullanım açısından en düşük puanı, gözenekli yapısından dolayı hijyen açısından iki kere düşünülmesi gereken beton tezgah oluyor.


Anahtar Kelimeler: Vadikent Mahallesi İç Cephe Boyama, Vadikent Mahallesi Dış Cephe Boyama, Vadikent Mahallesi Plastik Boya, Vadikent Mahallesi Saten Boyama, Vadikent Mahallesi Duvar Kağıdı Uygulama, Vadikent Mahallesi Alçı Sıva, Vadikent Mahallesi Alçı Dekorasyon, Vadikent Mahallesi Mantolama, Vadikent Mahallesi Tadilat Ve Tamirat - CayyoluTadilat.com

Çayyolu Tadilat


Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?