Keşiflerimiz İstanbul içi için kesinlikle ücretsizdir. İstanbul dışı için fiyat almak isteyenler mesafeye göre belirlenen ücreti ödemeleri durumunda keşif hizmetinden yararlanırlar.

Keşif uzaman iç mimar arkadaşlarımızca yapılıyor. Gerekli ölçüm ve durum tespitine dayanarak ustalarımızca değerlendirilip o günün piyasa koşullarına göre fiyatlandırılıyor. Yalnızca mobilya ve mutfak gibi üretim gerektiren işler proje çizimi sonrası net olarak fiyatlandırılır.

Kısmen yapılabilir. Estetik unsuru olan malzemeyi (seramik, parke, duşakabin, musluk, batarya, klozet) siz istediğiniz yapı market yada mobilyacıdan temin edebilirsiniz. Ancak inşaat ara malzemeleri (kum, çimento, strafor, alçı, boya, yapıştırıcı, derz, artı vb) tarafımızca alınır.

Anahtar teslim işlerde hiçbir şekilde size malzeme dayatılması söz konusu olmaz. Çoğunlukla fiyat tekliflerimizde malzeme ismi yazmak yerine rakam yazarız. Bu rakamlar dahilinde sizin seçeceğiniz malzeme kullanılır. Siz eğer ki daha pahalı malzeme kullanmak isterseniz tutanak tutulup güncel rakam fiyat listemize eklenir. Aynı şekilde yazdığımızdan daha ucuz bir ürün seçerseniz aynı şekilde fiyat listemizden çıkarılır

Mağazamızda aradığınız her şey yok. Çünkü dekorasyon dünyası milyonlarca çeşitten oluşan, modaya göre değişiklik gösteren büyük bir dünya. Sizin mekanınız için hayal ettiğiniz, daha önce kafanızda belirlediğiniz ne varsa, biz onu bulup kullanıyoruz.

Evinizin uyumlu olarak dekore edilmesi bizim birinci görevimiz. Bu konuda iç mimarlarımız size boya, parke, mobilya rengi, perde rengi gibi konularda yardımcı oluyorlar. Eviniz birbiriyle uyumlu ürünlerle muhteşem gözüküyor.

Tadilat başlangıcında odalarınızın nasıl döşenmesi gerektiğini size iç mimarımız belirtir. Sizin kafanızda ki döşeme şekliyle karşılaştırılır ve en uygun yöntem geliştirilir. Bu şekilde yeni yapılmasını düşündüğünüz elektirik, data ve tv hatlarının yerlerini de belirlemiş oluruz.

Evinize yapılacak mutfak projeleri 3D olarak birebire %90 uyumlu şekilde çizilir ve size sunulur. Önceden mutfağınızla ilgili herşey hakkında bilgi sahibi olur asla istemediğiniz bir görüntüyle karşılaşmazsınız.

Tadilat genel olarak en kaba ve en çok ses yapacak işlerle başlar, estetik işlerle son bulur. Tadilatınızla ilgilenen iç mimar arkadaşımız gerekli kordinasyonu yaparak size tadilat başında “ilerleme planı” verir. Bu plan dahilinde gün gün ne yapıldığınız takip edersiniz. Evinizden uzakta yada çalışıyorsanız da whatsapp üzerinden foto paylaşımı yapılarak sizi bilgilendiririz.

Tadilat boyunca ortaya çıkan tüm sorunlarla biz ilgileniriz. Sizi tadilat süresince yapmanız gereken tek şey seçim yapmak olacaktır.

Ustalarla istemediğiniz sürece muhatap olmazsınız. Onların başında durmanıza da gerek yoktur. Sizin şantiyeniz, o şantiyenin sorumlusuna bağlıdır. Siz sadece keşif yapan iç mimarla muhatap olursunuz.

İş başlangıcında sizinle bir sözleşme imzalarız. Bu sözleşmenin maddelerinde iş esnasında sizden kaynaklanan fikir değişikliği yada malzeme değişikliği gibi unsurlar yeniden fiyatlandırılıp size belirtilir ve tutanak haline getirilir. Sizin onayınız olmadan asla rakamlara ekleme yapılmaz.

Ustalarımız gerekli yetkinliğe sahip işini bilen tecrubeli insanlardan oluşmaktadır. Ancak bazı insani sebeblerle işi aksatma durumları olabiliyor. Böyle durumlarda aynıyetkinliğe sahip başka bir usta ile yolumuza devam ediyoruz. Sizin şantiyenizde herhangi bir ustanın ne yaptığının sorumlusu siz değil biziz. Sözleşme de belirlenen teslim tarihini aşmayacak şekilde gerekli düzenlemeler tarafımızca yapılır.

Eğer ki böyle bir durumunuz varsa evinizin bağlı bulunduğu belediyeden tadilat öncesi “tadilat izni” alıyoruz. Belli bir sürü apartman girişine izni asarak tadilata başlıyoruz. Yasal tadilat saatleri haftaiçi 9.00 – 18.00 saatleri, cumartesi de 10.00 – 17.00 saatleridir. Bu saatler dahilinde çalışmamızı sürdürüyoruz.

Tadilat çalışmalarında fiyatı belirleyen en önemli faktör kaliteli işçiliktir. Kalitesiz işçilik ne yazık ki kullanılan en kaliteli malzemelerin bile kötü görünmesine ve sorunlar oluşmasına sebeb verebilmektedir. Bu yüzden Çayyolu Tadilat ve Dekorasyon Konusunda uzman olan ustalarıyla tadilat işlerinizin kısa sürede, zamanında ve ekonomik olarak gerçekleştirilmesinde önemli rol oynarlar. Çünkü Biliyoruz ki! sizin vaktinizde en az bizim vaktimiz kadar değerli.

Tadilat yapılıcak Villa/ evin, İşyerinin ücretsiz keşif hizmetimiz için bizleri arayarak yapılacak tadilat çalışması hakkında bilgi edinebilirsiniz, A-Z ye kadar Anahtar Teslim tadilat Dekorasyon da Yapılması gereken işleri birlikte planlayabiliriz ve Projenlendirebiliriz.


Komple tadilat hizmetimizde fayanscı, parkeci, mobilya, boyacı ayrı ayrı kurum ve şahışlarla çalışmanın zorluklarını yaşamazsınız. Çayyolu Tadilat ve Dekorasyon ekibi ve ustaları yüzlerce başarılı tadilat ve dekorasyon projesinden aldıkları deneyimle size en kısa zamanda en ekonomik çözümü tek bir elden sunarlar.

Ayrı ayrı ustalar, Farklı Farklı yerde iş alan sonrada işleri karıştıran ustalar ve farklı,farklı  şirketlerle çalışmazsınız. 

Projeniz tek bir elden profesyoneller tarafından yönetilir.

Zaman ve para tassarufu yapmanızı sağlar.

Sizinde Zamanınız en az bizim ki  kadar değerlidir.

Çayyolu Tadilat  Dekorasyon öncelikle genel merkezinin olduğu Çankaya, Çayyolu, Bağlıca, Gölbaşı   bölgelerinde olmak üzere tüm Ankara da tadilat, dekorasyon projeleri gerçekleştirmekteyiz.

Çankaya İlçesinin Tüm Mahalleleri 

Çayyolu, Konutkent, Ümitköy, Beysukent, İncek, Alacaatlı, Yaşamkent, Yenikent, Koru Mesa, Gölbaşı, Bağlıca, Yenimahalle 


Ev, Ofis veya Otel Dekorasyonu ve tadilat projeleri dikkat ve titizlik gerektirir. Konut ve işyeri tadilatlarında pratik ve ucuz yöntemler tercih edildiğinde bu titizlilik gözetilmememkte ve birçok ayrıntı atlanmaktadır. Kalitesiz işçiliğin ve ucuz malzemenin ömrü kısa olduğundan size maliyetleri çok daha fazla olmaktadır.


İyi bir usta işin başında sizinle her detayı konuşur ve anlaşır.

İyi bir ustada kendisine lazım olacak bütün malzemeler bulunur.

İyi bir usta ” SANATÇI ” kimliğini ön plana çıkarır.İşini severek ve özenerek yapar.Sizi sizden daha fazla düşünür.

İyi bir usta en kalitesiz malzemeden bile en mükemmel iş çıkarabilir.

İyi bir usta işten kaçmaz. Sizin makul isteklerinizi yerine getirir ek bir maliyet çıkarmaz.

İyi bir usta devamlı öğrenme çabasındadır.Körü körüne bildiklerine bağlanmaz. Hep öğrenme azmindedir.

İyi bir usta doğaya ve insana saygılıdır.

İyi bir usta temiz çalışır, Pisliklerini kendisi temizler, Evinizi batırmaz, Eşyalarınıza zarar vermez.

İyi ve güvenilir bir usta sizden izinsiz ev eşyalarını,buzdolabını vs…kesinlikle kullanmaz.

İyi bir ustanın da sanırım  piyasanın biraz üstünde ücret istemeye hakkı vardır.

İşte bu saydığımız özelliklderin Tamamı Bizim ekibimizde mevcuttur.

Bizi tercih ettiğiniz için şimdiden Teşekkür ederiz. 

Sizin vaktinizde bizi ki  kadar değerlidir.

Komple tadilat hizmetinde genellikle izlenilen sıralama şu şekildedir


Yıkım ve Onarım işleri

Pencere ve Kapı Doğramaları imalatları başlar,

Mutfak, Banyo Dolapları ve Vestiyer İmalatları başlar,

Banyo ıslak zemin ve elektrik-su tesisatı,

Mutfak ıslak zemin ve elektrik-su tesisatı,

Elektrik Tesisatı

Zemin döşemeleri

Banyo-Wc Duvar ve zemin fayansları

Çatı İzolasyonu 

İç Cephe Boya işleri

Dış Cephe Boya işleri 

Montaj ve Dekorasyon

Tabii bunlar Projeden Projeye Farklılık arzetmektedir.

Çünkü sizin vaktinizde en az bizim ki kadar değerlidir.

Konut içerisinde yıkılmasını istediğiniz duvar, kapatmak istediğiniz balkon olabilir. Salonunuz ve mutfağınız bitişik ve ikisi de küçük ve kullanışsız. Arada ki duvarı kemer şeklinde yıkarak açık mutfak bir eve sahip olabilirsiniz. Artık mutfağınız ve salonunuz gözünüze küçük görünmeyecek daha aydınlık bir ortama kavuşmuş olacaksınız. Yatak odanız küçük ve üstelik hiç kullanmadığınız bir balkona sahip aradaki duvarı kaldırıp, balkonu PVC pencere ile kapatarak büyük ve kullanışlı yatak odasına kavuşabilirsiniz. Konut içerisinde taşıyıcı kolonlara zarar vermemek kaydı ile ufak yıkım ve onarımlar yapmanız mümkün. Bu tamamı ile sizin evinizden ne istediğinize, nasıl rahat ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturmak istediğinize bağlıdır.

Komple tadilat hizmetinde genellikle izlenilen sıralama şu şekildedir


Yıkım ve Onarım işleri

Pencere ve Kapı Doğramaları imalatları başlar,

Mutfak, Banyo Dolapları ve Vestiyer İmalatları başlar,

Banyo ıslak zemin ve elektrik-su tesisatı,

Mutfak ıslak zemin ve elektrik-su tesisatı,

Elektrik Tesisatı

Zemin döşemeleri

Banyo-Wc Duvar ve zemin fayansları

Çatı İzolasyonu 

İç Cephe Boya işleri

Dış Cephe Boya işleri 

Montaj ve Dekorasyon

Tabii bunlar Projeden Projeye Farklılık arzetmektedir.

Çünkü sizin vaktinizde en az bizim ki kadar değerlidir.

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?