News Photo

ANKARA TADİLAT HİZMETİ - ÇAYYOLU KONUTKENT MAHALLESİ TADİLAT

ÇAYYOLU TADİLAT

KONUTKENT MAHALLESİ İÇ CEPHE BOYAMA, KONUTKENT MAHALLESİ DIŞ CEPHE BOYAMA, KONUTKENT MAHALLESİ PLASTİK BOYA, KONUTKENT MAHALLESİ SATEN BOYAMA, KONUTKENT MAHALLESİ DUVAR KAĞIDI UYGULAMA, KONUTKENT MAHALLESİ ALÇI SIVA, KONUTKENT MAHALLESİ ALÇI DEKORASYON, KONUTKENT MAHALLESİ MANTOLAMA, KONUTKENT MAHALLESİ TADİLAT VE TAMİRAT - KONUTKENT MAHALLESİ - CAYYOLUTADİLAT.COM

Dekorasyon alçıpan işlerinizi 15 yıllık tercübesi ile işleriniz hızlı bir şekilde çözüyoruz. Alçıpan ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalara verilen addır. Alçıpanlar genellikle dış duvar inşaatı bitmiş binaların içinde yerden duvara kadar olan bölümleri kaplamak için kullanılır. Alçıpan vasıtası ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları kolaylıkla yapılmaktadır. Alçıpan kullanım alanlarında en uygun seçenekleri sunmaktadır ve uygulama maliyeti ve uygulama zamanından önemli bir tasarruf sağlamaktadır. Hafif alçıpan, yangına dayanıklı alçıpan, suya dayanıklı alçıpan, yangına ve suya dayanıklı alçıpan gibi çeşitleri bulunur.

İhtiyac duyduğunuz alçıpan, konya alçıpan fiyatları, konya alçıpan ustası, alçıpan döşeme, alçıpan ustaları , alçıpan yapan usta arayanlar için her türlü ihtiyacınız için bize ulaşabilir ve size özel avantajlı tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

NEDEN ALÇIPAN KULLANMALISINIZ

  1. Alçıpan ph değeri sayesinde bakteri üretmeme özelliğine sahiptir.
  2. Alçıpan yangına dayanıklıdır. Standart bir Alçıpan duvar, yangına 30dk. kadar dayanabilmektedir. Ayrıca yangına dayanıklı alçıpan ile bu süre uzatılmaktadır. Yangına dayanıklı alçıpan yangın riskinin yüksek olduğu binalarda veya yangından korunması istenilen bölmelerde kullanılabilir.
  3. Esnek bir yapıda olan alçıpan deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde depremden zarar görmemektedir ve diğer duvar örme yöntemlerine göre daha hafif oldukları için depreme dayanıklılığı yüksektir.
  4. Alçıpan ses ve ısı yalıtımı konularında çok başarılıdır. Gözenekli yapısı sayesinde ses ve ısı iletimini düşürmektedir.
  5. Alçıpan içinde bulunan su zerrecikleri sayesinde bulunduğu ortamın nem seviyesini ayarlar ve ortamın nefes almasını sağlar. Ayrıca yüksek nem ile karşı karşıya olan binalarda neme dayanıklı alçıpan kullanılması uygundur.
  6. Alçıpan yapılan bölgelerde ince yapısı sayesinde bir kalınlığa sebep olmaz.
  7. Alçıpan demonte özelliğine sahip olduğu için istenildiğinde sökülebilir ve tekrardan monte edilebilir.

Alçıpan modern yapılarda sıklıkla kullanılan alçıpan modern konutlarda kullanılmaya en uygun iç cephe kaplama ürünüdür. Bu nedenle gelişmiş ülkelerde alçıpan konut, bina sektöründe vazgeçilemezdir.

ALÇIPAN ÖLÇÜLERİ

Alçıpan levhasının kalınlığı uygulanacak duvara bağlı olarak 6-18 mm arasında değişmektedir. Kalınlığı isteğe göre değişebilen bu levhalar yine isteğe bağlı olarak120 ya da 125 cm genişliğinde olup 200 – 450 cm gibi uzunluğa sahip olabilirler. Alçıpan levhalarının kenarları uygulanacak yüzeye göre küt, pahlı, yarım yuvarlak ya da pahlı yarım yuvarlak biçimde olabilir. Belirli ölçülerin haricinde isteğe göre üretilen alçıpanlar bu sayede montaj edilecek duvara büyük bir uyum sağlarlar.

ALÇIPAN ÇEŞİTLERİ

Alçıpanlar; Yangına dayanıklı alçıpan, Suya dayanıklı alçıpan, Yangına ve Suya davanıklı alçıpan ve akustik alçıpan gibi çeşitlerde olup farklı kullanım isteklerine göre çeşitlendirilebilmektedir.

Suya ve Neme Dayanıklı Alçıpan (WR)

Her türlü ıslak hacim ve nemli ortamda kullanılabilen, su iticilik özelliği kazandırılmış düzgün yüzeyli hafif alçı plaka çeşididir. Ön yüzü yeşil, arka yüzü gri renkli kağıt kaplıdır. Su ve nemin yüksek olduğu bölgelerde Suya Dayanıklı Alçıpan tercih edilmelidir

Özellikler:

Neme dayanım
Üzerine fayans, seramik vb. uygulanabilirlik
Temiz ve kolay montaj
Zaman tasarrufu
Yüksek yüzey kalitesi

Kullanım Alanları:
Asma tavan
Bölme duvar
Duvar giydirme
Kuru sıva duvar kaplama
Şaft duvarları
Islak hacimler

Knauf Esnek Alçıpan

Düzgün yüzeyli, esnek ve hafif alçı plaka çeşididir. Ön yüzü fildişi, arka yüzü gri renkli kağıt kaplıdır

Özellikleri:
Temiz, hızlı ve kolay montaj
Zaman tasarrufu
Yüksek yüzey kalitesi

Kullanım Alanları:
Asma tavan
Bölme duvar
Duvar giydirme
Kuru sıva duvar kaplama

Yangına Dayanıklı Alçıpan (FR)

Yangına dayanım süresi arttırılmış, cam elyaf katkılı, düzgün yüzeyli hafif Alçıpan® çeşididir. Ön yüzü pembe, arka yüzü gri renkli kağıt kaplıdır.

Özellikler:
Yangına dayanım
Temiz ve kolay montaj
Zaman tasarrufu
Yüksek yüzey kalitesi

Kullanım Alanları:
Asma tavan
Bölme duvar
Duvar giydirme
Şaft duvarları

Yangına ve Suya Dayanıklı Alçıpan (FRWR)

Yangına dayanım süresi arttırılmış ve su iticilik özelliği kazandırılmış, düzgün yüzeyli,hafif Alçıpan® çeşididir. Ön yüzü pembe, arka yüzü yeşil-gri renkli kağıt kaplıdır.

Özellikler:
Neme ve yangına dayanım
Temiz ve kolay montaj
Üzerine fayans, seramik vb. uygulanabilirlik
Zaman tasarrufu
Yüksek yüzey kalitesi

Kullanım Alanları:
Asma tavan
Bölme duvar
Şaft duvarları
Çelik yapılar
Islak hacimler

Yeşil COREX Su Emme Oranı Azaltılmış COREX

Yeşil COREX su ve neme karşı dayanım istenilen yerlerde bölme duvar, giydirme duvar ve asma
tavan yapımında kullanılan alçı levhadır.

Yeşil COREX’in çekirdeği, su ve neme karşı dayanım için su itici katkılarla güçlendirilmiştir.

Yeşil COREX’in her iki yüzü, levhaya esneklik ve yüksek dayanım sağlayan özel karton ile kaplıdır.

Yeşil COREX banyo, tuvalet, mutfak, yemekhane ve çatı arasında belirli bir süre su ve neme maruz kalabilen alçı levhadır.

Yeşil COREX ayans ve seramik gibi malzemelerle kaplanabilir.

Bordo COREX

Bordo COREX, su ve neme karşı dayanım ile yangın dayanımı istenilen yerlerde bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan yapımında kullanılan alçı levhadır.

Bordo COREX’in çekirdeği, su ve neme karşı dayanım için su itici katkılar; yangına karşı dayanım için de özel elyaf ve katkılarla güçlendirilmiştir.

Bordo COREX’in her iki yüzü, levhaya esneklik ve yüksek dayanım sağlayan özel karton ile kaplıdır.

Bordo COREX, fayans ve seramik gibi malzemelerle kaplanabilir.

Bordo COREX, banyo, tuvalet, mutfak, yemekhane ve çatı arasında su ve neme karşı dayanım açısından güvenle kullanılabilir.

Bordo COREX, okul, hastane, otel, ticaret ve iş merkezleri gibi kamuya açık yapılarda yangın güvenliği açısından kullanılabilir.


Anahtar Kelimeler: Konutkent Mahallesi İç Cephe Boyama, Konutkent Mahallesi Dış Cephe Boyama, Konutkent Mahallesi Plastik Boya, Konutkent Mahallesi Saten Boyama, Konutkent Mahallesi Duvar Kağıdı Uygulama, Konutkent Mahallesi Alçı Sıva, Konutkent Mahallesi Alçı Dekorasyon, Konutkent Mahallesi Mantolama, Konutkent Mahallesi Tadilat Ve Tamirat - CayyoluTadilat.com

Çayyolu Tadilat

Bu Haberi Paylaş

Yorum Yap

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?