ÇAYYOLU VİLLA TADİLAT DEKORASYON

VİLLA TADİLAT VE DEKORASYON SÜRECİ

Yaşam alanlarımız kullanıma ve malzemelerin ömrüne göre bir süre sonra yenileme gerektirmektedir.
Yapılan tadilat işleri sonrasında mekanda istenilen enerjiye göre iç mekan tasarımları da yapılarak tüm ev, hem yapısal hem de dekorasyon anlamında yenilenmiş olur.
Aşağıda ev yenileme sürecinde yapılması gerekenler adım adım belirtilmiştir.

1.Tasarım ve Planlama

Yapılacak tadilat ile ilgili yapılacak her türlü inşaii ve dekorasyon işleri mimar tarafından proje üzerinde planlanır ve uygulama projesi haline getirilir. Fiziksel olarak ortaya çıkmadan önce iş sırasında oluşabilecek hatalar proje üzerinde organize edilir. Yenileme ile ilgili tam olarak yapılması istenilen işlerin listesi oluşturulmalı ve buna göre finansman sağlanmalıdır. Mimari projede bir değişiklik yapılacaksa yine izin ve tadilat projeleri için gerekli mercilere bu aşamada ulaşılır.

2.Çatı, Cephe, Pencereler

Çatı tadilatı veya onarımı, su sızıntısını durdurmak, cephe kaplaması ya da pencereleri yenilemek veya onarmak gibi yapısal sorunlar öncelikle çözülmelidir ki iç mekanda yapılacak tadilat çalışmalarını etkilemesin.

3. Yıkım

Yeni projeye göre evde değiştirilecek olan bölümlerin yıkım işleri yapılmalıdır. İç mekandaki bölüntüler değiştirilecekse duvar yıkım işleri, eskiden yapılan duvar kağıtları, kartonpiyerler, parke, süpürgelik gibi değiştirilmesi istenilen tüm imalatların sökümü ile ev yenilemeye hazır hale getirilir.

4.Yapısal İşler

Yeni duvarlar, alçıpan duvar-tavan işleri, pencereler, yeni kapı yerleri açılması, gerekliyse merdiven taşıyıcılarını yenileme gibi inşaii olan işler öncelikli olarak yapılır.
5. Klima Santrali, Elektrik ve Sıhhi Tesisat
Duvarlar ve tavan açıkken kurulması gereken tesisat işleri merkezi havalandırma sistemi isteniyorsa HVAC ısıtma ve havalandırma kanallarının döşenmesi, elektrik ve sıhhi tesisat sistemlerinin yenilenmesi bu aşamada gerçekleştirilir.
6.Banyo, wc gibi ıslak hacimlerin yenilenmesi
Tesisat yenilemeleri yapıldıktan sonra banyo wc gibi ıslak mekanlarda seramik kaplama, vitirfiye ve armatürler yenilenir.

7.Alçıpan işleri

Duvar alçıpanları kapatılır. Alçı sıvaları çekilir, zımparalanır ve boya için uygun zemin oluşturulur. Bu aşamada düzgün bir yüzey elde etmek için bir süre beklemek ve işlemi tekrarlamak gerekebilir. Aynı işlem varsa asma tavanlar için de uygulanır.

8. Marangozluk işleri

Alçıpan işlerinin sonlanmasıyla süpürgelikler, sabit mobilyalar gibi ahşap işleri için net ölçüler alınır ve imalata geçilir.
9.Boya, Duvar Kağıdı ve Diğer Yüzey İşlemleri
Duvar, tavan boyama, duvar kağıdı ve diğer dekoratif elemanlar ile duvar-tavan yüzeylerindeki işlemler yapılır.

10.Döşeme

Nihai zemin kaplaması laminat, masif parke, fayans gibi döşeme malzemesini yenileme sürecinde olabildiğince geç monte etmek, döşeme yüzeyinizin önemli derecede hasar görmesini önler.
11.Ev dışı işler

Evin içindeki tadilat işleri bitirildikten sonra gerekliyse dış cephe kaplaması yenilenir. Çevre düzenlemesi, peyzaj, veranda, süs ya da yüzme havuzu tadilatları yapılarak yenileme işlemi tamamlanır.
12.Dekorasyon

Ev içinde ve dışında bitirilen tüm tadilat ve inşaii işlereden sonra uygun dekorasyon ile yaşam alanında istenilen atmosfer sağlanır. Mobilyalar, aydınlatma elemanları, halı, perde ve aksesuarları seçilerek tüm ev yenilenmiş olur.

ÇAYYOLU TADİLAT

Çayyolu Boya İşleri,
Çayyolu Kartonpiyer,
Çayyolu Alçı Sıva,
Çayyolu Alçıpan Asma Tavan,
Çayyolu Alçıpan Led,
Çayyolu Taş Yünü & Alüminyum Tavan,
Çayyolu Gergi Tavan,
Çayyolu Dış Cephe Montolama,
Çayyolu Dış Cephe Söve,
Çayyolu İç Mimari Dekorasyon ve Malzemeleri, 
Çayyolu Genel Tadilat İşlemleri, 
Çayyolu İnşaat Sonrası İnce İşler
Çayyolu Ofis Tasarımı,
Çayyolu İç Mimari Dekorasyon,
Çayyolu Cafe Tasarımı,
Çayyolu Tadilat,
Çayyolu Anahtar Teslim Tadilat,
Çayyolu Mutfak Dekorasyon,
Çayyolu Banyo Dekorasyon,
Çayyolu Yatak Odası Dekorasyon,
Çayyolu Salon Dekorasyon,
Çayyolu Restaurant Dekorasyon,
Çayyolu Anahtar Teslim Dekorasyon,
Çayyolu Mağaza Dekorasyonu,
Çayyolu Otel Tasarımı,
Çayyolu İç Mimari - Dekorasyon ve Malzemeleri, Boya İşleri, Kartonpiyer, Alçı Sıva, Alçıpan Asma Tavan, Alçıpan Led, Taş Yünü&Alüminyum Tavan Alanlarında Hizmet Vermekteyiz.

HIZLI İLETİŞİM

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?