ÇAYYOLU ASMA TAVAN UYGULAMASI

Dekoratif amaçlı mekanlara değer katmak için uygulanan asma tavan, LED ışıklı veya ışıksız tasarımlar altında gerçekleştirilir. Ofislerde ya da evlerde tercih edilen bir tavan kaplama türüdür. Dekorasyon açısından tamamlayıcı bir unsur olan ve güçlü yanı bulunan asma tavan, daha çok büyük evlerde ya da büyük salonlarda tercih edilir.

Özellikle modern çağın mimari yapısında spot ışıklı tasarımlar daha çok ön plana çıkıyor. Moda açısından geniş bir yelpazeye sahip uyumlu görünüm, mekanın daha zengin, havalı ve ferah bir etki yakalaması fırsat tanımaktadır.

Mutlaka profesyonel bir kadro ile ele alınması gereken asma tavan, birçok farklı kriteri bir araya getirir. Bu yüzden mekanların daha şık, uyumlu ve bütün görülebilmesi için doğru projelendirme ile çalışma gerçekleştirilmelidir.

 Asma Tavan Yapılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Şüphesiz asma tavan Çağdaş mimari yapıların vazgeçilmez estetik görseli haline gelmiş durumda. Spot ve led ışıklarla muhteşem bir uyum sağlayan asma tavan, oldukça etkili bir görsel yakalamaktadır. Fakat tam da arzu edilen etkilere sahip asma tavan uygulaması için, öncelikle dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur.

- Uygulanacak olan tasarımın evin genel dekorasyonuna uyum sağlaması adına, asma tavan mutlaka doğru biçimde kullanılmalıdır. Bu yüzden öncelikle yapılacak olan seçime dikkat edilmesi gerekir.

- Led ışık ya da spot ışık kullanımı gerçekleştirilecek ise, elektrik uygulamalarının alçıpan eşliğinde koordineli biçimde ele alınmasına özen gösterilmelidir.

- Elektrik çalışmaları ile beraber boya badana işleri de paralel olarak ele alınmalıdır. Yani asma tavan uygulaması bittikten hemen sonra boya badana çalışmalarının yapılmasına önem verilmelidir.

- Dekoratif amaçlı seçilecek olan asma tavan, mutlaka evin genel yapısına uyumlu olmalıdır. Örneğin; yüzlerce ürün arasından seçim yaparken eğer klasik anlayış tercih edilecekse LED ve spot ışıklarla süslenmesi etkili bir görsel sağlayacaktır. Ancak modern bir yapıya sahip imaj yakalanmak isteniyorsa, daha az kalınlığı olan asma tavan seçilmelidir.

- Işıklandırmalar asma tavan modellerine bağlı olarak az veya çok kullanımında uyuma dikkat edilmelidir.

- En önemlisi hizmet alınacak firma bünyesinde profesyonel bir kadroyla destek sağlanan güvenilir bir hizmet alınmalıdır.

Mekanlara Şıklık Katan Asma Tavan Çeşitleri

Günümüz modern çağa ayak uyduran ve mekanlarda havalı bir görünüm yakalamasına olanak veren asma tavan, farklı kriterler altında seçim imkanı sunmaktadır. Mutlaka öncelikle asma tavan seçimi adına mekana uyum sağlayacak, kişisel anlayışı fiziksel olarak ortaya çıkaracak tasarımlara yönelmek gerekir.

Örneğin; evler için daha minimalist ve sade yaklaşım etkili bir görsel sunacaktır. Ancak işyerleri için müşteri gözünde saygın bir imaj yakalamak adına, daha sık spot ve led ışıklarla süslenmiş tasarımlar göz önüne alınmalıdır. Asma tavan uygulaması yapılmadan önce bu kriterlere uymak, etkileşimli bir bütünlük yakalanmasına olanak tanır.

Günümüz modern dünyasında asma tavan çeşitleri o kadar fazla ki, mutlaka seçim yaparken profesyonellerden destek almaya dikkat edilmelidir. Yanlış uygulama, uyumsuz bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Asma Tavan Seçmeden Önce Tercih Sebebi Nedir?

Asma tavan uygulamaları günümüzde birçok farklı avantaj ve fayda sunuyor. Önemli olan ofis veya evlerin ihtiyaçlarını karşılayacak tasarımlara yönelmektir.

Örneğin; tesisat boruları ile elektrik sistemlerinin çirkin görüntüsünü kapatmak için, asma tavan etkin bir çözüm sunar. Böylece daha şık bir görünüm yakalama imkanı elde edilir.

 - İzolasyon ve ısı yalıtım için de asma tavan büyük öneme sahiptir.

 - Daha şık bir görsel yakalamak için LED ışıklarla spot ışık çeşitleri yaratıcı bir iç mimarlık tasarımı ortaya çıkarır.

Tüm bu sebeplerden dolayı asma tavan uygulamasından önce bütün kriterler ele göz önünde bulundurulmalıdır.

ÇAYYOLU TADİLAT

Çayyolu Alçı -  Boya İşleri,
Çayyolu Kartonpiyer,
Çayyolu Alçıpan Asma Tavan,
Çayyolu Alçıpan Led,
Çayyolu Taş Yünü & Alüminyum Tavan,
Çayyolu Gergi Tavan,
Çayyolu Dış Cephe Montolama,
Çayyolu Dış Cephe Söve,
Çayyolu İç Mimari Dekorasyon ve Malzemeleri, 
Çayyolu Genel Tadilat İşlemleri, 
Çayyolu İnşaat Sonrası İnce İşler
Çayyolu Ofis Tasarımı,
Çayyolu İç Mimari Dekorasyon,
Çayyolu Tadilat,
Çayyolu Anahtar Teslim Tadilat,
Çayyolu Mutfak Dekorasyon,
Çayyolu Banyo Dekorasyon,
Çayyolu Yatak Odası Dekorasyon,
Çayyolu Salon Dekorasyon,
Çayyolu Anahtar Teslim Dekorasyon,
Çayyolu İç Mimari - Dekorasyon ve Malzemeleri, Boya İşleri, Kartonpiyer, Alçı Sıva, Alçıpan Asma Tavan, Alçıpan Led, Taş Yünü&Alüminyum Tavan Alanlarında Hizmet Vermekteyiz.


HIZLI İLETİŞİM

İşletmeniz için kaliteli hizmetimizi almak ister misiniz?